כיצד להקים עסק

כיצד להקים עסק
כיצד להקים עסק

כיצד להקים עסק

לפי מחקרים שנעשו בקרב עובדים שכירים בגילאי 18 עד 50, התברר שאחד הנושאים שהכי אוהבים לדבר עליהם במשרד, הוא דווקא הנושא של הקמת עסק. להרבה אנשים יש רעיונות לסטארט-אפ, אך רק מעטים מהם הופכים את החלום למציאות ובאמת מנסים לעשות צעדים לקראת הגשמה עצמית.

כיצד להקים עסק?

הצבתם לעצמכם מטרה וכעת אתם מוכנים לעשות את הצעדים הראשונים שלכם לקראת עסק עצמאי, אך מאיפה כדאי להתחיל ואיך בכלל עושים זאת?

  • שלב הרעיון – שלב הרעיון, הוא השלב הראשוני ביותר. לפני שאתם מתחילים להשקיע בו כסף, חשוב לבדוק האם לרעיון שלכם יש פוטנציאל ועל מנת לעשות זאת, יש לקחת דף ועט ולרשום בנקודות קטנות כיצד אתם רוצים ליישם את הרעיון, מי הקהל יעד שלכם, מי המתחרים, במה אתם שונים מהם וכו'. לאחר מכן עשו סקר שוק קטן ובדקו תגובות של אנשים.
  • ביצוע – על מנת לספק שירות ללקוחות ולמכור מוצרים, עליכם להודיע על כך לרשויות המס. צריך לפתוח תיק עצמאי במס הכנסה כעוסק פטור או כעוסק מורשה, תלוי בעסק ובהכנסותיו, מע"מ וביטוח לאומי. לשם כך ניתן להיעזר ברואה חשבון שיבצע עבורכם את כל העבודה עם הניירת.
  • תוכנית עסקית – השלב הראשון, בו רק שאלתם "כיצד להקים עסק" וכתבתם על דף את הפעולות העתידיות הראשוניות ליישום, אינו מספיק. על מנת שהעסק יצליח, עליכם לכתוב תוכנית עסקית מפורטת לפחות ל5 שנים הקרובות. תוכנית זו תהפוך להיות סוג של "מדריך דרך" עבורכם. ניתן לראות דוגמאות לתוכניות עסקיות של עסקים אחרים באינטרנט ולכתוב אחת משלכם על פי הדוגמאות שתראו או להיעזר באיש מקצוע.
  • לא לפחד מקשיים – השלב החשוב ביותר בתהליך הקמת עסק, הוא לא לפחד, להתמיד ולהמשיך "לדחוף קדימה".

אנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם להבין כיצד להקים עסק וכעת אתם יודעים מה בדיוק צריך לעשות.

לחצו כאן בחזרה לעמוד הראשי

אולי יעניין אותך גם