עוסק מורשה

איך למצוא עורך דין - ביז בוטיק
איך למצוא עורך דין - ביז בוטיק

עוסק מורשה

אין מה לעשות ולא משנה מה נאמר, שהרי עוסק מורשה נתפס תמיד כרציני יותר מחברו – העסוק הפטור. עצמאי המאוגד כמורשה תמיד נתפס כרציני יותר, מפני שמשמעות הדבר היא שהוא מרוויח יותר, הווה אומר – מחזור העסקאות שלו גדול יותר מזה של העוסק הפטור, ולכן הוא כנראה בעל ניסיון רב יותר וביטחון רב יותר בניהול העסק. לכן עצמאי המעוניין לפעול מול חברות, רצוי שיתאגד כחברה בע"מ או כעוסק מורשה, ובאופן זה מספר גדול יותר של אנשים יסכימו לעשות אתו עסקים. עם זאת, רצוי בכל מקרה להתייעץ עם רואה חשבון בעניין זה.

איך נפתח עוסק מורשה ברשויות המס של מדינת ישראל?

תוכלו לפתוח עוסק מורשה ברשויות המס בקלות יחסית. תצטרכו לגשת לסניף מע"מ בו תמלאו טפסים רלבנטיים ותצהירו על העסק שתנהלו, כמו גם על מחזור העסקאות הצפוי. או-אז תקבלו תעודה. איזו גאווה והתרגשות בוודאי אוחזות בכם. בהצלחה רבה!

כעת עליהם לפתוח תיק בביטוח לאומי. מדובר על תיק של עצמאי במשרדי ביטוח לאומי, שם יפתח לכם תיק על-פי הפרטים שנמסרו על-ידכם.

פתיחת תיק במשרד מס הכנסה. עליכם לפתוח תיק של נישום במשרדי מס הכנסה ולדווח עליו באופן שוטף, עם הגשת דו"ח שנתי המפרט על רווחים מעוסק מורשה.

פתיחת עוסק מורשה: דיווח שוטף לרשויות המס

על עוסק זה לדווח בשוטף לרשויות המס של ישראל. יש לשלם ולדווח על מע"מ מדי חודש או חודשיים, בהתאם לסוגו ואופיו של העסק. מהו מע"מ? זהו מס בשיעור של 18% שעשוי להשתנות מפעם לפעם, על-פי החלטות ממשלתיות בעניין, אשר כל עצמאי עוסק מורשה נדרש לשלמו למדינה.

בנוסף, יש לדווח בשוטף למשרדי מס הכנסה וביטוח לאומי, ולשלם את המקדמות הנדרשות לגופים אלו, הנקבעות על-פי המחזור השנתי.

יתר על כן, עוסק מורשה המעסיק עובדים חייב לדווח עליהם ועל משכורותיהם מדי חודש וגם נושא זה יש להסדיר מול הרשויות הרלבנטיות.

חלק מהמשימות שצוינו לעיל ניתן לבצע לבד, אולם הדבר דורש בקיאות מסוימת, עם לימוד והתעדכנות בדבר ענייני העוסק המורשה בתקנות השונות ובחקיקה.

באם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף על המהות של עוסק מורשה והאם אתם עומדים במאפיינים של עוסק מורשה, תוכלו להיכנס לרשת האינטרנט ולשחות בתוך ים של מידע העוסק בדיוק בתחום הזה. אם עדיין אינכם בטוחים במה שאתם קוראים ורוצים לוודא שאתם עושים את הדבר הנכון, צרו קשר עם מומחה לענייני מס.

לחצו כאן בחזרה לעמוד הראשי

אולי יעניין אותך גם