ההבדלים בין כספת דיגיטלית לאנלוגית

כספות
כספות

ההבדלים בין כספת דיגיטלית לאנלוגית

זה נכון שברוב הבתים אין כספת, אולם זה נכון גם שברוב הבתים אין רכוש יקר עד כדי כך, שבעליו ירצה להפקידו ולשומרו בכספת איכותית. בחלק מהבתים ומהמשרדים, לעומת זאת, מאוחסנים חפצים יקרי ערך המועדים לגניבה במקרה שפורצים יחליטו לבדוק מה יש בחלל הביתי או המשרדי שלכם. כל זאת טוב ויפה, אולם כדאי לדעת מאיפה להתחיל בכלל כשאנו מעוניינים ברכישת כספת – מהי כספת טובה, איכותית, מומלצת? ומה ההבדלים בין כספת דיגיטלית לאנלוגית? שאלה זו ועוד הרבה אחרות נשאלות מפעם לפעם על-ידי אלו המתעניינים ברכישת כספת או כספות. כך או כך, המידע זמין והתשובות נמצאות – צריך רק לחפש ולמצוא.

יאללה, בואו נמשיך לדבר על כספות…

כאשר מכינים "שיעורי בית" לגבי כספות, חשוב מאוד לברר בעסק אמין ומוכר למכירת כספות; עושים זאת על-ידי כך ששואלים אותו האם ברשותו אישור ממשטרת ישראל ומחברות הביטוח – אם גופים אלו נותנים את אמונם בעסק, נראה שניתן לבטוח בו.

אחרי שהשתכנענו שמדובר במוכר אמין, יש לבדוק שהכספת בה אתם מעוניינים היא אמינה; על אף שמדובר במשימה מורכבת מעט יותר, הרי שהיא אפשרית לביצוע. תוכלו לעשות זאת הן באמצעות חיפוש מידע על הכספת באינטרנט והן באמצעות שאילת השאלות הנכונות את המוכר.

מה עליכם לשאול כאשר אתם מתעניינים בכספת?

התעניינו בחברה המייצרת את הכספת ובדגם המסוים; בררו לגבי מחיר הכספת (מחיר נמוך מדי מעורר חשד ויש לבדוק את פשר המחיר הנמוך). בדקו את מידות הכספת וודאו שהן מתאימות למידות החלל בו אתם מתעתדים למקם את הכספת. כדאי לברר גם על מידות הדלת של הכספת, שהרי דלת עבה יותר מבטיחה רמת מיגון גבוהה יותר; על אותו משקל, גם דפנות כספת עבות יותר תבטחנה הגנה משופרת כנגד פריצות.

זהו? אין עוד שאלות שכדאי לשאול?

בוודאי שיש: שאלו אודות מנעול הכספת. לרבים אין מושג ירוק באיזה מנעול כספת כדאי להם לבחור. ישנם מנעולים אנלוגיים וישנם מנעולים דיגיטאליים; ישנם אף סוגי מנעולים עם שילוב שתי השיטות. הסוג המומלץ על-ידי רוב מוכרי הכספות הוא כספת דיגיטאלית עם מנעול מכאני.

קיימות שאלות רבות נוספות שכדאי לשאול טרם רכישת הכספת. לפני שאתם בכלל יוצאים מהבית (או מהעבודה) בכיוונכם לחנות הכספות הקרובה, ראוי שתבצעו מחקר מקדים ברשת האינטרנט ותלמדו את הנושא כדאי להבין את ההיצע הקיים בשוק ולבצע סינון חלקי של המוצרים הזמינים כבר בזמן הגלישה והמחקר האינטרנטי.

אולי יעניין אותך גם