יועציםכללימאמרים

צעדים חכמים לחברות חכמות

צעדים חכמים לחברות חכמות

צעדים חכמים לחברות חכמות

הקמת עסק חדש זה דבר מרגש, אך לא קל, לכן, על מנת להפוך את הנחיתה לכמה שיותר רכה ומהר מאוד להביא את העסק להצלחה, חשוב לתכנן את כל הצעדים בקפידה. במאמר זה כתבנו עבורכם מדריך מפורט עם צעדים ברורים שצריך לעשות לקראת ההצלחה שלכם בעסק.

כמו שציינו מקודם, הקמת עסק היא תמיד עניין מרגש, אך עם כל ההתרגשות, חשוב גם להיות פרקטיים ולתכנן את כל הצעדים קדימה. אז ממה כדאי להתחיל?

  • נישה – אם קיבלת את ההחלטה להקים עסק חדש, ככל הנראה כבר החלטתם באיזו נישה תתמקדו. במידה ולא, חשוב לבחור את התחום שתרצו לעסוק בו. לדוגמה, האם תרצו להקים חנות אינטרנטית? אולי חנות פיזית למכירת ציוד לרכבים? חנות בגדים? לפני שאתם ממשיכים הלאה לצעדים הבאים, חשוב מאוד לבחור את הנישה הרלוונטית. על מנת לעשות זאת, אנו ממליצים לרשום על דף את כל הדברים שאתם אוהבים לעשות – לדוגמה, "אני אוהב לקרוא ספרים", "אני אוהב להעביר ביקורות על דברים", "אני אוהב לצפות בסרטונים ביו טיוב". רשמו כמה שיותר דברים ולאחר מכן תסתכלו על הרשימה ונסו לבנות מכל תחומי העניין שלכם משהו עסקי. מכל הדברים שרשמנו כאן כדוגמה, ניתן ללכת לכוון של הקמת ערוץ YouTube המעביר ביקורות על ספרי קריאה.
  • תוכנית עסקית – אחרי שבחרתם נישה רלוונטית שמעניינת אתכם, הגיע הזמן לבנות תוכנית עסקית מסודרת שמפרטת את כל השלבים מהקמת העסק עד להגעה אל היעד. כמובן שהיעד ישתנה בהתאם לגדילת העסק. לדוגמה, בהתחלה ניתן להגדיר רווח של X ש"ח בחודש, אך לאחר שתתקרבו אל סכום זה, תוכלו לשנות את הסכומים למשמעותיים יותר ולכתוב תוכנית עסקית חדשה.
  • תיק במס – השלב הבא הוא הודעה רשמית לרשויות המס על הפיכתכם לעצמאיים. עליכם לגשת למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי ולהודיע להם על הקמת עסק חדש, להסביר מה התחום שהנכם הולכים לעסוק בו ובהתאם למידע שתספקו, מס הכנסה יקבעו לכם שיעור מס שעליכם לשלם. שלב זה ניתן לבצע באופן עצמאי או להיעזר ברואה חשבון שידאג לבצע את רוב העבודה בשבילכם.
  • ליהנות – הדבר החשוב ביותר שחשוב לזכור, הוא ליהנות במהלך בניית העסק למרות הרגעים הקשים שתתקלו בהם מדי פעם. אחרי הכל, מדובר על צעד מאוד משמעותי בחיים וחשוב שתהנו ממנו!

אנו מאחלים לכם המון הצלחה בהקמת עסק חד ומקווים שתיקחו לתשומת לבכם את העצות במאמר.

הראו לי עוד

מאמרים קשורים

בדקו דם

Close