האם הלוואות חברתיות באמת משתלמות?

הלוואות P2P, או במילים אחרות בין חברים, אמורות לאפשר לצדדים המעורבים ליהנות מכל העולמות: גם לייצר תשואה למלווה וגם לחסוך בהוצאות עבור הלווה.

אז האם הלוואות מן הסוג הזה אכן עומדות בהבטחה ומה בעצם היתרונות שלהן? הנה כל התשובות

הלוואות חברתיות

השוואה בין סוגים שונים של הלוואות בדרך כלל כוללת בתוכה התייחסות לשאלת המקור. מטבע הדברים, יש הבדל בין הלוואה שאותה נקבל מהבנק לבין הלוואות מגופים חוץ בנקאיים: חברת אשראי, חברת ביטוח או כל חברה פרטית אחרת. עם זאת, מה שבאמת משנה את התמונה מבחינת קהל היעד והלקוחות זו האפשרות של הלוואות חברתיות.

ההלוואה המדוברת, שמכונה גם P2P, אמורה לייצר מצב שבו אדם פרטי מלווה לאדם פרטי אחר. בגלל שההלוואה היא לכאורה בין "חברים", הצדדים המעורבים בה צריכים לקבל תנאים טובים יותר. אצל המלווה, זה בא לידי ביטוי בתשואה גבוהה. אצל הלווה, מדובר כמובן בריבית נמוכה.

הלוואות מהירות

העניין הוא שהפרמטרים המשפיעים על השאלה מה תהיה הריבית לא בהכרח קשורים אל הגוף המלווה. אם כבר, מה שמפריד בין הלוואות מהבנקים, מגופים חוץ בנקאיים או מאנשים פרטיים אלו התנאים שבהם מבקשים אותם: ככל שהלווה נתפס כאדם אמין יותר שיש סיכוי גבוה יותר שהוא יחזיר את ההלוואה, כך הריבית שיציעו לו תהיה נמוכה.

כמו כן, יש משמעות לשאלה תוך כמה זמן רוצים לקבל את ההלוואה. היתרון של הלוואה מהירה למשל הוא שניתן להשתמש בה לכל צורך גם בהתראה קצרה, אבל החיסרון הוא שמשלמים ריבית גבוהה. אז גם פה, השאלה מי עומד מאחורי ההלוואה פחות רלוונטית מכפי שנהוג לחשוב.

הלוואות בין חברים

על אף האמור לעיל, כן חשוב להכיר את היתרונות של הלוואות חברתיות כדי לבדוק איך אפשר לנצל אותם. להלוואות כאלה יש יתרונות כי הם ניתנות במסלול חוץ בנקאי, בגלל שהן מאפשרות לכל אחד ואחת מאיתנו לייצר תשואה מכסף זמין ובגלל שיש בתוכן אלמנט מוסרי.

רבho מהאנשים הפרטיים שמרוויחים כסף משיטות של שיווק שותפים לדוגמא מנצלים את הפלטפורמה של P2P כדי לייצר עוד תשואה. זה חשוב לאותם אנשים פרטיים ואף מייצג את החידוש בתחום, שעד לפני כמה שנים היה שמור רק למוסדות פיננסיים גדולים. אבל כיום, גם עצמאיים או בעלים של חנות ציוד משרדי יכולים בכל רגע נתון להחליט שהם נכנסים לעולם הפיננסיים ומציעים הלוואות בתנאים שמתאימים להם.

לסיכום, כל הלוואה יכולה להיות משתלמת עבור הלווה אם הריבית עליה נמוכה ואם התנאים נוחים. מבחינת המלווה, השאלה מהי היא הלוואה משתלמת תלויה בתשואה שאותה הוא מנסה להשיג. לכן, תמיד חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולא למהר להתחייב להלוואות שלא מספקות את המענה המקיף והמדויק ביותר לצרכים שעל הפרק.

אולי יעניין אותך גם
בגדי ים וספורט
עונת הרחצה נפתחת, אתם מוכנים?

הפתיחה השנתית של עונת הרחצה מסמנת זמן של התרגשות וציפייה עבור רבים. כשהשמש החמימה מתחילה לזרוח יותר והימים מתארכים, מתחילים להגיע אלפי אנשים למגוון החופים

תרגום טכני
תרגום טכני

תרגום טכני – בעידן הגלובליזציה, תפקידו של תרגום טכני הפך למרכזי בגישור פערי תקשורת בין טכנולוגיות ותעשיות מגוונות. בין אם מדובר בתרגום תיעוד תוכנה, מפרטים

פתח צ'אט
💬 צריך עזרה?
שלום👋
איך אוכל לעזור לך?