רעיונות לפתיחת עסק קטן

רבים מאיתנו מרגישים ויודעים כי בתוכם חבויים רעיונות לפתיחת עסק קטן ועצמאי, שעם הזמן יוכל לצמוח ולגדול ולהוות מקור הכנסה יציב ומבטיח לעתידו הרחוק של היזם ובני משפחתו היקרים. עסק המביא רווחה כלכלית יכול גם להגשים פוטנציאל אישיותי חבוי – ומה יותר טוב מזה?

כאשר הרעיון יוצא מן הכוח אל הפועל – הרי שלא ניתן עוד לעצור אותו, שהרי חבל להותיר את הרעיון כפנטסיה, במקום להפכו לחלק מהמציעות. לפני שתתחילו לפעול, או לחילופין – בטרם תפסלו את הרעיון ותשובו לחייכם האפרוריים והעגמומיים, המשיכו לקרוא על-מנת להבין ולהחליט האם אתם נמצאים בצד המואר של הכדור, או שמא כדאי לכם להחליף צד.

דברים עקרוניים שיש לבדוק עוד לפני ההתחלה

בדקו האם קיים צורך בכלל. האם הרעיון הקסום שלכם אמור ויכול לענות על צורך כלשהי בקרב הקהל? האם אנשים זקוקים למוצר שבכוונתכם למכור להם? באין לא קיים קהל כזה, הרי שאין טעם להתחיל אפילו. כיצד תדעו שהרעיון עונה על צורך? תוכלו לערוך סקר טלפוני או לשאול בני משפחה וחברים, על-מנת לקבל את דעתם בנושא.

כללים נוספים עליהם רצוי לתת את הדעת

מומלץ שתוכלו להתחבר לרעיון על בסיסו אתם מעוניינים להקים עסק קטן, באופן שיהלום את אישיותכם ואת רצונותיכם הנסתרים. צריכה להיות בכם התלהבות לבצע את הדברים כבר בתחילת הדרך, ולא רק אחרי שאתם רואים רווחים (אם בכלל). התשוקה הבוערת בכם תסייע על-מנת להתגבר על מכשולים עתידיים אפשריים, מבלי להיכנע להם; ביצוע רעיון תוך התלהבות והתרגשות שאינן פוסקות (אפילו בזמן שאתם ישנים) יקל עליכם לזרז את בוא ההצלחה לפתחכם. קחו בחשבון גם אפשרות לכישלון, וזכרו שגם הכישלון הוא חלק מההצלחה. כאשר המניע היחידי להנעת העסק הוא כסף ולא עשייה, הרי שישנם סיכויים גדולים שלא תצלחו ולא תצליחו.

הון ראשוני. ללא ספק מדובר באחד הכללים החשובים ביותר, שהרי ללא הון ראשוני, ולא בסיסי ביותר, לא תוכלו להעניק לעסק את הדחיפה הראשונית לה הוא זקוק. אם אין ברשותכם הון זה, תוכלו לגייס סכום שיהווה בסיס חשוב לתזרים המזומנים לעסק.

אולי יעניין אותך גם
פתח צ'אט
💬 צריך עזרה?
שלום👋
איך אוכל לעזור לך?