תחזוקת מערכת הביוב

חיתוך צינור פלסטיק למערכת ביוב
חיתוך צינור פלסטיק למערכת ביוב

תחזוקת מערכת הביוב

ניקוי צנרת ביוב היא חלק ממכלול פעולות המיועד לתחזוקת מערכת הביוב; ההליך מסייע גם במניעת ריחות לא נעימים ופגיעה באיכות הסביבה. לעתים יש צורך לנקות את הצנרת גם לצרכי פתיחת סתימות בצנרת הניקוז/ביוב. ניקוי צנרת מבוצע בעזרת הזרמה של מים בלחץ חזק על-ידי ביובית. מה זה ביובית? זוהי משאית גדולה עליה מותקנת משאבה עוצמתית ולצידה מיכל אגירה וצינורות בקטרים שונים. המים שבמיכל מוזרמים בלחץ גבוה ושוטפים את הצנרת ביסודיות, תוך סילוק גורמים מוצקים ושומניים שנדבקו לדפנות הצנרת לאורך הזמן.

ניקוי צנרת ביוב –  באמת זקוקים לזה?

מערכת הביוב מיועדת להזרים מי שופכין מבתי עסק, מפעלים, מוסדות ציבור, בתים פרטיים ועוד, אל מכון לטיהור שופכין. עם המים מוזרמים גם חומרים שומניים ומוצקים הנוטים להידבק על דפנות הצינור ולהצר את זרימת מי השופכין ומובילים לסתימה במערכת, שלעתים מלווה בריחות לא נעימים הפוגעים באיכות חייהם של התושבים, כמו גם באיכות הסביבה.

אינסטלאטור מומחה יוכל לסדר את העניינים באופן מקצועי, כולל שימוש בארגז כלים עשיר הכולל חותך צינורות פלסטיק, מכשירים לפתיחת סתימות ועוד.

ניקוי הצנרת מונע סתימות במערכת, מנטרל ריחות רעים ושומר על תפקוד אפקטיבי של המערכת למשך זמן רב. ניקוי המערכת מועיל גם במאבק המתיש נגד שורשי עצים החודרים אל מערכת הניקוז ומביאים בסופו של דבר לסדק בצינורות ובסתימות. שורשי עצים נמשכים למקורות מים ומזון אותו הם מוצאים במי הביוב; הם מתוחכמים מספיק על-מנת לאתר פרצות וסדקים, קטנים ככל שיהיו, בצנרת הביוב; כך גורמים שורשים עצים לפיצוצים בצנרת, לסתימות ולעתים גם להרס של מערכת הביוב כולה.

ניקוי דרך קבע של הצנרת בעזרת מים בלחץ גבוה ישמיד את שורשי העצים החודרניים עוד בתחילת דרכם, ימנע השתרשות בצנרת הביוב ויחסוך טיפולים יקרים ומורכבים. רשויות מקומיות נוהגות לשטוף את הצנרת בסתיו, טרם בוא הגשמים או מיד אחרי הגשמים הראשונים. בקיץ הרבה חול ואבק חודרים אל צנרת הביוב ובסתיו עלים נושרים ומוצאים את דרכם גם הם אל הצנרת. שטיפת צנרות תמנע סתימות ותאפשר זרימה איכותית ומהירה של מי הביוב.

אולי יעניין אותך גם