חליפה לחתונה

גבר, חליפה לחתונה כבר בחרת?

חתונות הם מאירועי החיים החשובים והבלתי נשכחים שיכולים להיות. אולם בשונה מהדעה הרווחת, חליפה לחתונה היא לא רק עבור החתן – אלא גם גברים המגיעים כאורחים בחתונה יכולים וצריכים להתלבש באלגנטיות חגיגית, עם חליפה משלהם, שכמובן לא תאפיל את חליפת החתן…

איך עושים זאת נכון? הנה כמה טיפים

חתונה היא ללא ספק אירוע חשוב בחייו של כל אחד, במיוחד של הזוג שנמצא במוקד השמחה; בכל זאת, זוהי לא סתם חגיגה – אלא מסיבה לציון מחויבות של אהבה ובניית חיים משותפים בין בני הזוג.

ביהדות לשמח חתן וכלה זוהי מצווה, אולם לא צריך להיות אדם דתי כדי לקיים את המצווה הזו: אירועים משפחתיים, ובמיוחד חתונות, מאוד נפוצים בכל מגזרי החברה הישראלית, ואירועים כאלו בדרך כלל מושכים אליהם מאות חוגגים בכל אירוע חשוב כזה.

בענף החתונות מקובל כמובן שהזוג המתחתן יגיע בהידור חגיגי במיוחד בלבושו ובאיפור שלו. הכלות מתקשטות בשמלות כלה יוקרתיות ונוצצות, החתן לובש חליפת חתן מהודרת גם כן. אולם במיוחד בשנים האחרונות, אנו רואים תופעה חדשה באירועי חתונה: חליפה לחתונה לא רק לחתן, אלא גם לאורחים המגיעים לאירוע החתונה.

מאמרים נוספים:

 

אופנה וסטיילינג באירועים משפחתיים

בשנים האחרונות, יותר ויותר, אנו עדים לתופעה של התמסדות טרנדים של אופנה וסטיילינג לא רק לנשים באירועים משפחתיים, אלא גם לגברים. במילים אחרות, גם גברים החלו להיות יותר ויותר מודעים לאופנה וסטיילינג באירועים משפחתיים ובחיי היום-יום בכלל.

אחת ההשלכות של התופעה המתגברת הזו הינה הפיכת השימוש בחליפה לחתונה בקרב גברים שאינם אפילו קרובי משפחה מדרגה ראשונה של הזוג המתחתן, המגיעים לחתונה. מדובר בתופעה מתרחבת, שיש לתת עליה את הדעת – שכן גם בחתונות ישנם מעין כללים לא כתובים, או קוד לבוש לא רשמי, שחשוב להקפיד עליו.

אחד מאותם כללים בלתי כתובים הינו כמובן האיסור, הלא רשמי כמובן, להיות יותר מהודר מהחתן והכלה. נשים יודעות זאת כבר מזמן – ובדרך כלל אינן מגיעות לחתונה בשמלות לבנות, מתוך הבנה כי רוב הסיכויים שהכלה תהיה לבושה בלבן.

חליפה לחתונה היא עניין מורכב יותר – סטייל החליפה של החתן פחות צפוי מראש ביחס לסטייל השמלה של הכלה, ולכן קשה יותר לנחש מה רמה ההידור שבה יתלבש החתן.

כלל האצבע העיקרי הוא כמובן לא להאפיל על החתן, ולכן חשוב ללבוש חליפה שאינה בולטת מדי בשטח – כזו בצבעים בהירים בדרך כלל, עם אופציה נוחה להורדת הז'קט או הבלייזר.

גם צבע העניבה, אם ישנה, צריכה להיות בהתאם, וזאת מתוך הנחה שהחתן כן יבחר בצבעים כהים ובולטים יותר בחליפה שלו.

מצד שני, יש להיערך גם לעובדה כי באירוע יהיו צלמי אירועים, שיתעדו את הנוכחות של האורחים באירוע; על כן הלבוש של האורחים, במיוחד אם הוא אלגנטי, צריך להתאים לסטייל של הלובש אותו, ולמראה הכללי שלו, כך שהתמונות תצאנה טובות וחגיגיות בהתאם.

אולי יעניין אותך גם
פתח צ'אט
💬 צריך עזרה?
שלום👋
איך אוכל לעזור לך?